Pomáhame komunitám

Pod slovom komunita sa rozumie skupina ľudí a organizácie, ktoré spájajú spoločné záujmy a pocit spolupatričnosti. Našim cieľom je podporovať, spájať a inšpirovať lokálne komunity ako žiť zdravšie a udržateľnejšie. Aj podpora lokálnych komunít je súčasťou našej stratégie ako prispieť k udržateľnému životu. 
Komunity

Avion podporil budúce módne návrhárky.

Priestory nášho Avionu skrášlila jedinečná výstava modelov udržateľnej módy z dielne budúcich slovenských návrhárok. Deväť modelov šiat, ktoré rešpektujú princípy udržateľnej módy, vytvorili študenti z odboru odevný dizajn bratislavskej Súkromnej školy umeleckého priemyslu Bohumila Baču. Pri tvorbe študentky často upcyklovali zvyškové látky alebo prvky starších, už nenosených odevov, pričom pri tvorbe strihov dbali na zásady zero waste. Odevy boli vytvorené nielen technikami strojového šitia, ale aj ručného pletenia, výšivky, patchworku, vrapovania či canadian smocking.

 
Komunity
Priestor pre mladé hokejové a krasokorčuliarské talenty.

Avion klzisko rozmermi 30x15 metrov je raritou v nákupných centrách na Slovensku. Je otvorené celoročne, každý deň v roku. Vďaka tomu máme jedinečnú možnosť podporovať hokejovú a krasokorčuliarsku komunitu. V spolupráci s Ružinovským hokejom pravidelne organizujeme sériu turnajov, ktoré môžete prísť divácky podporiť. Všetky bližšie informácie o pripravovaných turnajoch nájdete TU.
 
komunity

Online prednášky Lepšie pre ľudí a planétu.

Ako sa môže aj vaša domácnosť stať ekologickejšou bez väčších kompromisov? Ako správne uskladňovať potraviny a ako variť z toho, čo mám práve doma? Na tieto a všetky ďalšie otázky nájdete odpovede od skúsených lektorov v našich online komunitných prednáškach s názvom Lepšie pre ľudí a planétu. Prednášky si môžete pozrieť na tomto linku.

 
Charita
Pomoc karanténnemu mestečku.

V čase pandémie sme sa rozhodli svoju pozornosť sústrediť tam, kde bola najviac potrebná. V spolupráci s Natacha Pacal Restaurant sme zabezpečili 3x denne teplú stravu pre ľudí v núdzi. Naša IKEA zasa zabezpečila všetok potrebný nábytok.