Lepší každodenný život

Trvalo udržateľný a zdravý život začína malými krokmi. Pozrite sa na projekty, ktorými sa snažíme minimalizovať nepotrebný odpad alebo prispieť k ekologickejším alternatívam dopravy pre našich zákazníkov.
 
Bike sharing
Pre cyklistov sú v Avion Shopping Park vyhradené aj špeciálne cyklostojany Slovnaft BAJK.

Aktuálne sú nainštalované dve stanice s 24 stojanmi s bicyklami, ktoré sú k dispozícii počas celého roka.
Kolobežky
Avion drží miesto aj kolobežkám
 
Podporu alternatívnej dopravy rozširujeme o špeciálne vyhradené miesta pre kolobežky. Nájdete ich pri vchode č. 4 (McDonald's). Priestor je monitorovaný kamerami a okrem iného je možnosť uzamknutia i dobíjania kolobežky. 
 
 
Nabíjacie stanice
Majitelia elektromobilov si môžu svoje zariadenia dobiť už do 30 minút na viacerých rýchlonabíjacích staniciach v Avion Shopping Park, prípadne môžu využiť aj miesta pre pomalé nabíjanie. 

K dispozícii je vyhradených 6 parkovacích miest pre nabíjanie elektrických vozidiel. Viac informácií sa dozviete TU.
 
Knihy
Máte doma knihu, ktorú už nepotrebujete?

Iniciatíva zdieľaj knihu pomáha čitateľom vymieňať si knižné príbehy medzi sebou. Stačí priniesť knihu, ktorú už nepotrebujete a môžete si odniesť tú, ktorá vás zaujala. Viac inšpirácie nájdete v Gastro pasáži pri kaviarni ART Café a nad prevádzkou Hummus & Couscous. 
Elektro kontainer
Recyklujte s nami.

Vybili sa vám batérie alebo skrátka neviete čo s nepotrebnou elektronikou? Využite naše zberné nádoby na batérie, mobilné telefóny, úsporné žiarivky a drobnú elektroniku, ktoré sa nachádzajú vo vchodoch podzemných garáží a prispejte k recyklácii.