Objavy čakajú iba na teba!

Objavy čakajú iba na teba!

Máte doma nádejných objaviteľov, programátorov alebo budúcich ochrancov životného prostredia? Pripravte sa na 4 soboty plné hravých aktivít a zábavného bádania v Avione. 

Vzdelávanie hrou sa uskutoční 8.10., 15.10., 22.10. a 29.10. vždy v čase od 13.00 – 18.00 hod. v Komunitnom centre, ktoré sa nachádza na 1. poschodí nad predajňou Office Shoes. Okrem hlavných aktivít, ktoré pribiehajú ako hodinové workshopy na vás čaká aj bohatý sprievodný program. Vstup na celú akciu je zadarmo a je možné prísť kedykoľvek alebo zostať počas celej doby trvania.

Hlavné aktivity/workshopy:

Vedecká show plná pokusov (13.00 hod.)
S reálnymi laboratórnymi pomôckami sa deti premenia na malých vedcov a objaviteľov. Spolu zrealizujeme rôzne pokusy, napríklad chrliacu sopku, sloniu zubnú pastu či premenu vody na malinovku. Deti budú mať k dispozícii reálne laboratórne pomôcky (laboratórne sklo, chemikálie, vedecké plášte a ochranné okuliare). Pri pokusoch sa zabavia a zažijú chemicko-fyzikálne pokusy.

Mysli ekologicky! (14.00 hod.)
Formálnych postupov ako deti učiť separovať je všade veľa, my však ponúkame overené, inovatívne a jedinečné spôsoby – separáciu odpadov a ich znovu používanie. Nachádzanie hodnoty v tom, čo bežne patrí do koša, vytváranie nového zo starého. 
S pomocou unikátneho spájacieho systému z Austrálie „Makedo“ deti vyrábajú vlastné kreatívne výtvory z dostupných materiálov, ktoré nájdu vo svojej domácnosti - krabice od topánok, plasty, papier, kartón, pet fľaše..Aktivita podporí ekologické myslenie, plánovanie, tímovú spoluprácu, kreativity a predstavivosť. Je to vhodná spoločná aktivita pre rodiny.

Malí programátori (15.00 hod.)
V rámci workshopu si deti vyskúšajú programovanie s robotom Ozobotom. Pomocou farebných kódov sa naučia robota ovládať, zadávať mu príkazy a dosahovať s ním stanovené ciele. Deti sa zoznámia s matematikou, fyzikou a urobia prvé kroky v IT.
Prostredníctvom workshopu malí programátori vzbudzujeme u detí prirodzený záujem o IT oblasť aučia sa základom programovania. Každé dieťa má vlastného robota, čím si dokáže samo vyskúšať prácu s programovaním. Aktivity sú skupinové.

Malí medici (16.00 hod.)
Počas workshopu sa deti pútavou a hravou formou naučia veľa fascinujúcich vecí o ľudskom tele, zdraví a chorobách. Workshop vedú medici lekárskej fakulty. Riadia sa citátom J. A. Komenského:  “Ak mi niečo vysvetlíš – zabudnem, ak mi to ukážeš – zapamätám si, ale ak to urobím – pochopím”. Deti budú môcť nielen na vlastné oči vidieť, ale aj do vlastných rúk si môžu vziať skutočné modely ľudského tela, napríklad lebku, ruku či dokonca srdce! Okruhy na workshop: Pán Kostra, Napnúť svaly, Čo nám škvŕka v žalúdku?, Šup, umyť ruky! , Nádych, výdych, Najdôležitejí orgán, Pomóóóc! 

Sprievodný program:

• Ilúzie
• Objav svoje telo
• Čo jedia zvieratká
• Čo znečisťuje oceán
• Drevené skladačky
• Hula Hup
• Hod na cieľ
• Maľovanie na tvár
• Zóna pre najmenších (bazén s guličkami, kuchynka...)

Vzdelávanie hrou prebieha v Avione počas celého októbra a okrem sobotňajších akcií je tu pre vás aj unikátna výstava strojov Leonardo da Vinci.

Tešíme sa na vás!
AVION

 

Platí do 28 okt 2022