Miluj svoje veci dlhsie

Miluj svoje veci dlhšie

Žijeme v meniacej sa dobe a starostlivosť o našu planétu je naliehavejšia ako kedykoľvek predtým. Aké kroky môžete podniknúť? Milujte svoje veci dlhšie.

Pretože nakupovanie nie je len o tom – preč so starým, dnu s novým. Skúste vdýchnuť nový život aj starším obľúbeným kúskom alebo si ich vymeňte s najlepšou kamarátkou. 

V tomto mesiaci sme si pre vás pripravili online prednášku s názvom Móda vnímaná cez udržateľnosť, kde sa porozprávame o tom, čo všetko stojí za výrobou vlákna až po predaj spotrebiteľovi. Spolu s prednáškou sa môžete tešiť aj na krátky tutoriál, v ktorom sa naučíme šiť gumičku do vlasov. 

Modely rešpektujúce princípy udržateľnej módy sú súčasťou výstavy eko odevov, ktorú nájdete v priestoroch Art Cafe (1. poschodie v Gastro pasáži). Výstava predstavuje výber študentskej tvorby z odboru odevný dizajn na bratislavskej Škole dizajnu.Pri ich tvorbe študentky často upcyklovali zvyškové látky alebo prvky starších, už nenosených odevov, pričom pri tvorbe strihov dbali na zásady zero waste.

 

Veríme, že nakupujete to, čo sa vám naozaj páči a vydrží dlho.

 

AVION

Platí do 30 nov