Tipy na voľný čas pre deti

Myslíte, že je dôležité naučiť deti správne sa hrať? Voľného času majú deti neúrekom. No vedia ho aj správne využívať? Ukážme im, ako z neho vyčarovať príjemné zážitky, a spoznajme sa vďaka tomu navzájom lepšie. Zabavia nás napríklad spoločenské hry, maľovanie či hlavolamy. Pripravili sme pre vás inšpiráciu z našich predajní, ktorá odtrhne od televízora malých aj veľkých. 

Táto predajňa je plná hier!
Špecializovaná predajňa BILIARD v Avion Shopping Parku skrýva skutočné poklady. Pre najmenších sme tu vybrali hru Koralový útes. Svojím vzhľadom pripomína malú knižku, ktorú si ľahko zbalíte so sebou na cesty. Je určená deťom od 4 rokov, ale svojimi hlavolamami potrápi hravo aj starších. Táto hra rozvíja kognitívne schopnosti dieťaťa ako plánovanie, koncentráciu a riešenie problémov. 

Veľmi oceňovanou je aj rodinná hra Dixit (z latinčiny „On/Ona povedala“), ktorej základná verzia je určená pre 3 – 6 hráčov. Cieľom je rozvíjanie fantázie a rozprávanie príbehov. Hra Dixit získala mnoho ocenení a pri prezeraní kariet sa môžete tešiť na krásne ilustrácie, ktoré vás zavedú do sveta snov, umenia a asociácií. 

Z predajne máme pre vás aj niekoľko ďalších tipov. Nestarnúcu klasiku Aktivity a jej viacero variantov. Ďalej vedomostnú hru Desiatka či Povedačky na cesty pre rôzne vekové kategórie. Náročnejší tu dokonca nájdu aj ručne maľované šachové figúrky či biliardové stoly. Domáce dielničky s výstavou 

Deti sa rady pretekajú a sú na svoje veľdiela pyšné. Obetujte im časť steny alebo dvere na chladničke. Spravte im výstavu najlepších výkresov pre príbuzných. Vďaka kresleniu a maľovaniu v nich môžete vyvolať záujem o umenie a vyburcovať detskú fantáziu. 

Plastelína či modelovacie hmoty z vnimavedeti.sk síce potrápia nejedného poriadkumilovného rodiča, no je to kreatívna forma, ktorá zabaví deti na veľmi dlhý čas. Tvoriť postavičky, vykrajovať koláčiky, robiť ozdoby na stromček, modelovať… Dôležité je splnenie zadania náležite oceniť tým, čo deti zbožňujú. Chutnou odmenou.
 

Smiech dozdobí koláč najkrajšie

A čo tak spoločne upiecť obľúbenú pochúťku? Pečenie s deťmi môže byť namáhavé a, samozrejme, pri ňom nemožno očakávať dokonalé tvary ako od cukrárky. Môžete si ale byť istí, že vzniknú originálne kúsky, ktoré vám jednoducho vyčaria úsmev na tvári. Na tie správne tvary a zdobenie pomôžu vykrajovačky a pomôcky z Tescomy. Nenáročné recepty ako bábovka sú tie, v ktorých sa malí kuchári budú pri vážení a miesení cesta cítiť dôležito. 

Vychovať malého odvážlivca či nepyšnú princeznú stojí často poriadnu dávku námahy. V tom správnom usmernení pomáhajú rôzne knižné príbehy. Deti sa v nich na dobrú noc stretávajú so svetom príšer a učia sa poraziť všetky obludy. Pekným príbehom sú napríklad Cukrové topánky z Panta Rhei. Hovoria o nezdravej láske k sladkostiam a následkoch prejedania sa. A ak už hľadáte niečo pod vianočný stromček, potom siahnite po Mimi a Líza Záhada vianočného svetla. Príbeh o nevidiacej, zázračnej Mimi, ktorá vidí svet rukami, ušami a nosom, a jej kamarátke Líze. 
 

Hravé a vnímavé deti

Snom každého rodiča je vychovať z malého nezbedníka múdreho a šťastného človeka. No často hľadáme spôsoby, ako doňho tie vedomosti dostať bez odporu. Hovoriace pero Albi nájdete v rôznych predajniach Avion Shopping Parku. Napríklad aj v hračkárstve Alltoys. V knihe sa môžu deti dotknúť ľubovoľného miesta a dozvedieť sa fakty z ríše zvierat, trénovať logopédiu či učiť sa slovíčka z angličtiny a nemčiny. Je na vás, ktorá „hovoriaca“ kniha vás najviac osloví. 

Úhľadný rukopis sa v dnešnej počítačovej dobe presunul skôr do úzadia. No kaligrafia ho povýšila na výtvarnú úroveň. Rodičia, priznajte sa, kto z nás dnes ešte vie písať písané slová na papier? A kedy ste naposledy niekomu poslali list? Čo tak skúsiť to s kaligrafickou súpravou zo ŠEVT-u a tušmi z KOH-I-NOOR? Spolu s deťmi môžete klasické písanie povýšiť na novú úroveň. A komu napísať? Napríklad aj Ježiškovi. Veď Vianoce sa predsa pomaly, ale isto blížia...