SVETER NA 10 JESENNÝCH SPÔSOBOV

Vonku sa ochladzuje, prichádza tzv. sweater weather. Mať v šatníku aspoň jeden kvalitný sveter sa oplatí nielen z praktickej stránky zateplenia, ale pomôže vám vytvoriť aj zaujímavé a kreatívne jesenno-zimné outfity. 

Fashionblogerka Zrza.sk inšpiruje, ako vynosiť jeden sveter až na 10 rôznych spôsobov. Všetky kúsky nájdete v ponuke Peek & Cloppenburg v Avione.

  1. Najlepšie je siahnuť po predĺženom rolákovom strihu. S teplými pančuškami z neho hravo vykúzlite efekt šiat. Keďže svetre sú z hrubších materiálov, opticky by mohli pridávať kilá. Vyriešite to pridaním opasku, ktorý vás zúži v páse a vytvaruje efekt presýpacích hodín. 
  2. K svetrom neodmysliteľne patrí vrstvenie. Ešte viac sa zateplíte a vytvoríte zaujímavé kreácie. Ak použijete ako druhú vrstvu sveter s výstrihom do písmena V, pekne v ňom zasvieti rolák. Vyhrňte rukávy vrchného svetra tak, aby trošku pretŕčali aj rukávy spodného svetra.
  3. Vrstviť sa dá aj s kardigánom na gombíky. Môžete ho nechať rozopnutý alebo celý zapnúť.
  4. Efektne na roláku pôsobí aj vesta.
  5. Najkrajšie ukáže predĺžený sveter oblečený ako šaty s kabátom, ktorý je trošku dlhší ako šaty, alebo potom s krátkou budničkou. Ak sveter pretŕča len trošku cez spodok kabáta, nepôsobí to pekne.
  6. Predĺžený sveter hravo zmestíte aj pod sukňu a zateplíte sa tak v spodnej časti tela dvojnásobne. Ak by vám to opäť pridalo na objeme, povytiahnite sveter von.
  7. Na kombináciu sveter + sukňa môžete ešte použiť aj kardigán s kapucňou.
  8. Nebojte sa ani kombinovať letné ľahké materiály a svetrovinu. Rozviata sukňa hrubý sveter odľahčí.
  9. Ak by ste predĺžený sveter nechali celý trčať von z nohavíc, nelichotilo by to opticky postave a skracovalo by vám to nohy. Zastrčte asymetricky jednu časť svetra vpredu za pás nohavíc. Priznáte a vytvarujete pás a predĺžite si tak opticky nohy.
  10.  Posledná kombinácia je najviac casual a pohodlná. Sveter, tepláky a flanelová košeľová bunda sú ideálnou kombináciou na voľný čas a oddych.

Pri svetroch je najdôležitejšia ich kvalita. Investujte do materiálu ktorý vás zahreje, nevyťahá sa ani nebude robiť žmolky. Ideálne sú vyššie podiely vlny alebo kašmír. Siahnite po základnej neutrálnejšej farbe, ktorá sa vám v šatníku nachádza najčastejšie, a teda budete schopné vytvoriť s ním najviac kreácií.

Zrza