Sušené ovocie na zimu

Ak hľadáte jeden zo zdravých spôsobov, ako sa na zimu zásobiť dostatočným množstvom vitamínov, potom je sušenie ovocia skvelým pomocníkom. Hlavne v čase sezóny zberu jabĺk, hrozna či sliviek. Sušiť ovocie však môžete priebežne počas celého roka. Ľahko tak uskladníte jablká, hrušky, marhule, broskyne, ananás, slivky, banány a ďalšie plody. Aké zásady platia pri sušení ovocia? A na čo sa pri výbere sušičky zamerať? To všetko sa dočítate v našom najnovšom blogu. 

Poklady dávnych vekov

Sušenie patrilo k spôsobom konzervovania potravín už v dávnej minulosti. Samozrejme, naši predkovia nepoznali terajšie, moderné spôsoby. Preto sa väčšina potravín a plodov sušila na slnku. Spracovávala sa tak najmä ryža, obilie, hrozno alebo paradajky. 
 

Sušenie horúcim vzduchom sušičky uchováva v potravinách vysoké množstvo vitamínov a cenných látok. Trvanlivosť sušených potravín je niekoľkonásobne vyššia ako pri čerstvých potravinách. Bez obáv takto uskladníte nielen ovocie, zeleninu, ale aj huby, bylinky či mäso. 


Čo sledovať pri výbere sušičky?

Pozreli sme sa preto na výber sušičiek ovocia v našich predajniach NAY.sk, Tescoma či DATART. Na výber máte rôzne veľkosti a funkcie. Ak pre vás nie je zásadná cena, môžete sa zamerať aj na jednotlivé funkcie či veľkosť, ktoré vám samotné sušenie uľahčia. Dbať by ste mali aj na kontrolu automatického vypnutia – to znamená, či sušička má poistku proti prehriatiu. V prípade, že má sušička možnosť nastavenia teploty aj na 35 stupňov, budete v nej môcť usušiť aj bylinky. 
 

Odporúčame tiež sledovať hlučnosť, možnosť umývať jednotlivé tácky v umývačke či odolnosť jednotlivých materiálov. Čím viac tácok na sušenie máte k dispozícii, tým viac ovocia či zeleniny viete naraz spracovať. Tescoma ponúka aj cenovo dostupnejšiu alternatívu sušičky – pláty na sušenie ovocia v rúre, pri ktorých sa ovocie zvyčajne suší na 50 stupňoch. Musíte však dôsledne sledovať proces a nezabudnúť ovocie včas vybrať. 


Ako teda správne vysušiť ovocie? 

1. Vyberte si ovocie, ktoré je zrelé a pevné. Poškodené alebo hnilé ovocie vám znehodnotí spoločne uskladnené dobroty. Pred sušením ovocie dôkladne umyte. 

2. Ovocie nakrájajte na tenké plátky tak, aby boli rovnomerne rozložené na podložke. Hrúbka plátkov by mala byť 0,3 – 0,5 cm. Drobné ovocie ako čučoriedky či hrozno môžete nechať vcelku. V prípade ovocia so semienkami tieto odporúčame pred sušením odstrániť. 

3. Dĺžka sušenia ovocia je závislá od jeho druhu aj hrúbky. Sušenie môže trvať v zásade 4 – 8 hodín. Je potrebné sledovať hodnoty pre konkrétne ovocie. Pri sušení treba dbať, aby ovocie ostalo príjemne „žuvačkové”, menej krehké.