Starostlivosť o domácich miláčikov

Ak svoj voľný čas venujete niektorému zo štvornohých miláčikov, prípadne si pestujete záľubu v akvaristike či teraristike, nemali by ste v Avione minúť predajňu SuperZoo. Nájdete tu všetko od kvalitnej stravy, prípravkov na ošetrenie, pestré hračky či pomôcky pre správnu starostlivosť o zvieratá. Ako na ich zdravý vzhľad a kvalitnú kondíciu, si povieme v našom najnovšom blogu. 


Pestrá psia strava je o zložení

Ich zdravý vzhľad a kondícia sú tiež výsledkom pestrej stravy, kvalitnej starostlivosti o chrup a srsť. Ako najpoužívanejšia potrava pre psa sa stala suchá granulovaná strava. Zvyčajne býva obohatená o vitamíny, minerály a živiny. Kvalitné krmivo by sa malo začínať zložením mäsa (čerstvé alebo sušené) a s uvedením, o aký druh ide (jahňacie, kuracie, mäso z lososa). Vyberajte krmivo čo najmenej spracované. Lepšie je v zložení sušené mäso namiesto múčky, ryža namiesto ryžovej múčky, zemiaky namiesto zemiakových vločiek. Vyhnúť by ste sa mali granulám s pridanými farbivami, fosfátmi a dochucovadlami. 

 

Beh so psom

Čoraz obľúbenejšej športovej aktivite sa tešia nielen dvojnohí partneri, ale aj štvornohí miláčikovia. Behanie so psom alebo tiež „canicross“ môžete praktizovať závodne alebo len rekreačne. Nezabudnite svojho psíka nechať vyšetriť u veterinára, aby ste sa ubezpečili, že pes má zdravé srdce a kĺby a nič mu tak nebráni v tréningu. Odporúčame psa vybaviť kvalitným postrojom a seba vodidlom s amortizérom, ktoré tlmí nárazy v ťahu. Pre bežca je možnosť mať špeciálny opasok na pripnutie vôdzky. 

 

Keď im hmyz spraví radosť 

Hmyz, cvrčky, šváby, sarančatá... Tieto a ďalšie pochúťky ľahko zoženiete v SuperZoo pre svojho chameleóna či ďalšie krásky z terárií. Dospelé chameleóny by mali byť kŕmené tri- až štyrikrát za týždeň. Túto potravu je nutné doplniť potravinovými doplnkami obsahujúcimi vitamíny a vápnik. Chameleóny pijú vodu z listov, stien terária, konárov. Dostatočný príjem vody by mal byť preto zabezpečený rosením alebo kvapkadlom na vodu. 

 

Pravidelné čistenie akvária

Ak patríte medzi fanúšikov akvaristiky a vyznáte sa vo vodnom svete, určite nepodceňujete ani pravidelné čistenie akvária. K tomu vám priebežne pomôže aj kvalitný filter, ktorý pomáha čistiť vodu od rybacích hovienok, nezjedenej potravy a hnijúcej rastlinnej hmoty. Vytvára prúd, takže premiešava vodu vydýchanú od rýb s vodou okysličenou od rastlín. Vo veľkých akváriách premiešava aj teplú vodu zvrchu so studenou vodou zdola. Čerí hladinu, takže pomáha výmene plynov medzi vzduchom a vodou.

 

Bezpečne na prenos mačky

Často sa stáva, že len čo vytiahnete prepravku zo skrine, vaša mačka je nenávratne zalezená v tom najtajnejšom kúte? Prepravný box nemá byť len prostriedkom na prenos mačky, môžete ho plnohodnotne využiť v domácnosti ako odpočívadlo či pelech. Ak ho necháte mačkám plne k dispozícii, oňuchajú si ho, zoznámia sa  s ním a prestane byť časom pre ne stresujúci. V prípade, že sa s mačkou chystáte von, výbore poslúži aj postroj s vôdzkou, ktorých majú v SuperZoo hneď niekoľko variantov. 

Viac tipov pre vašich miláčikov nájdete priamo v Škole SuperZoo

TIP: Hneď vedľa predajne SuperZoo nájdete aj špičkovú veterinárnu kliniku DrVet otvorenú 7 dní v týždni, kde radi poradia a pomôžu vášmu zvieratku s akýmkoľvek problémom.