Oceňte ju nielen na MDŽ

Často sú z nich skvelé priateľky, starostlivé maminy, no aj skvelé vedúce pracovníčky. Ženám právom patrí ich sviatok – Medzinárodný deň žien. Pripomeňme im svoju hodnotu a obdarujme ich v tento sviatok milou drobnosťou. Avion pripravil pár tipov, ktorými im vyčarujete úsmev na tvári. 

Za vznik sviatku MDŽ sa môžeme poďakovať 40-tisíc krajčírkam z Ameriky. Bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, v tom čase považovaného za bežný štandard. Rovnako sa postavili proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. Od roku 1975 sa tento deň stal oslavou medzinárodnej solidarity žien za rovnoprávnosť, spravodlivosť, mier a rozvoj žien.
 
Darovanie darčeka sa často považuje za dôkaz náklonnosti či symbol lásky. Obdarovať niekoho darčekom signalizuje, že nám na ňom záleží. No ako vybrať ten správny? S tým si často lámeme hlavu nekonečné hodiny. 

Kvety a dezert
Obľúbená cukrárka Natacha Pacal vie, ako skombinovať chute s vizuálnou radosťou. Vybrať si z jej ponuky môžete napríklad kvetinový box s francúzskym dezertom v tvare srdca. Cena 29,20 € zahŕňa buket kvetov, v ktorom sú ruže, lisianthus a karafiáty v ručne vyrobenom bielom boxe. Spolu s dezertom krásne zabalené a pripravené vytvoriť nezabudnuteľnú spomienku. 
 
V Luxury Flowers Javorka nájdete večné ruže. Je to ideálna možnosť, ak nechcete darovať obyčajnú kyticu, ktorá zvädne o niekoľko dní. Táto ruža je špeciálne upravená a vydrží viac ako rok v rozkvitnutom puku. Vybrať si môžete podľa veľkosti buketu od 19 €. Na výber je aj luxusný macík z ruží rôznych veľkostí. Jeho lupene sú z plastu, preto macko vydrží ako milá spomienka celé roky. 

Pre fanúšikov čerstvých kvetov a kytíc je otvorená predajňa Rhapis, v ktorej si môžete nechať pripraviť čerstvé kvety na objednávku, prípadne zakúpiť niektorú z pripravených kytíc priamo na mieste. Stačí zavolať na telefónne číslo 0905 453 905 alebo napísať na avion@rhapis.sk
 
Šperky nie sú hriech

Pre náročnejších tu máme predajňu šperkov Halada, kde kúpite luxusné šperky rôznych značiek ako ALO Diamonds, Fopé, Capolavoro, Gellner, Leo Wittwer, Noor či Jorg Heinz. Na telefónnom čísle 0917 091 933 môžete skonzultovať preferovaný model a jeho cenu. 

Príbeh to povie za vás
Kto sú obľúbené ženské hrdinky? S výberom tej správnej knihy vám poradia v predajni Panta Rhei. Stačí zavolať priamo do predajne na telefónne číslo 0911 724 630 a knihu vám hneď pripravia na odber. Medzi obľúbené ženské tituly patrí napríklad novinka Nikdy nebudem piť slaný čaj. Príbeh o tom, že nie každý sa narodí do ideálnej rodiny. Hlavná hrdinka sa preto musí popasovať s tvrdým, dominantným otcom, ktorého predstava o ženách znamená byť ticho, slúžiť a neprotestovať. 
 
Sladká bodka na záver
Čokoládový raj belgickej kvality Leonidas prináša na MDŽ krásne balenia čokoládových bonbónov. Predajňa je aktuálne otvorená, a tak si priamo na mieste môžete vybrať, ktoré príchute zvolíte do darčekového balenia. Bude to obľúbený marcipán, karamel, oriešok či likér? Pralinky z Leonidas sú krásnou sladkou bodnou na záver.