Nakupujte výhodne, ale s rozumom

Poznáte to? Sú tam niekde v skrini… Tie šaty, čo boli v zľave, ale my sme vlastne nikdy nemali príležitosť si ich obliecť. Alebo tie topánky, čo nám spravili otlaky, no my sme boli príliš leniví ich vymeniť…

Aj my milujeme výpredaje! Dokážu byť skutočne vzrušujúce. Veď kto by si nechcel výhodne uchmatnúť kabát za polovicu alebo pár topánok za zlomok ceny? No občas to prerastie do šialenstva a my sa zrazu ocitneme s rukami plnými tašiek a prázdnou peňaženkou. Ubezpečujeme samých seba, že dozaista potrebujeme všetko, čo sme si za tú chvíľu stihli uchmatnúť. My v Avione veríme, že aj na výpredaje treba ísť s rozumom. Pripravili sme teda niekoľko tipov, ako nakúpiť len to, čo skutočne milujeme. Len tak máme istotu, že domov neprídeme s nevyužiteľnou nafukovačkou len preto, že bola zadarmo. 
 

V knihe Aké drahé je zadarmo, ktorú zoženiete v kníhkupectve Panta Rhei, hovoria, že: „Nie je žiadnym tajomstvom, že získať niečo zadarmo je dobrý pocit.“ A tak sa veľmi ľahko necháme vtiahnuť do sveta lákavých slov ako „bezplatný“, „nula“, „zadarmo“, „v cene“.  

Keď nakúpime viac, ako plánujeme
Ako príklad z knihy poslúži značka Amazon. Tá začala ako prvá používať bezplatné doručenie objednávok. Hlavným cieľom Amazonu bolo dosiahnuť väčší predaj. A tak zákazník, ktorý si kúpil len jednu knihu, zaplatil 3,95 € na poštovnom a ten, ktorý si kúpil knihy dve (kde hodnota prevyšovala sumár košíka nad 30 € za nákup), mal poštovné zadarmo. Skutočne lákavá ponuka, nemyslíte? Otázkou už len ostáva, či skutočne potreboval obe knihy, hoci v skutočnosti prišiel nakúpiť len prvú. 
 

Ako teda na výpredaje s rozumom?


      1. Naplánujte si veci, ktoré potrebujete kúpiť. Spravte si zoznam a snažte sa vyhnúť impulzívnym nákupom a nákupom za odmenu, ktoré sú často ovplyvnené emóciami a bývajú nepremyslené. 
      2. Porovnajte si jednotlivé ponuky dostupné na trhu. Sledujte materiály, recenzie, odporúčania známych. Porovnajte si jednotlivé funkcie a zvážte, ktoré z nich sú pre vás dôležité. Následne si vyberte tú najlepšiu ponuku. 
      3. Odolajte takým produktom, ktoré naozaj nepotrebujete. Aj keď sú skutočne výhodné. 
      4. Nebojte sa zbaviť svojich starých vecí, ktoré už neplnia svoju funkciu, a nahraďte ich novými. Staré darujte, separujte či pošlite ďalej tomu, komu ešte poslúžia. O tom, ako si upratať svoj šatník a zároveň šetriť prírodu, sa dozviete v tomto článku
      5. Nakupujte to, čo skutočne milujete a prinesie vám dlhodobo pridanú hodnotu.
 

Nakupovať s rozumom znamená aj šetriť si čas

V Avione sa snažíme o to, aby sme vám na jednom mieste poskytli čo najviac služieb. Nákup potravín tak ľahko spojíte s vybavením pošty či dobrou kávou. Opravu obuvi s overením notárskeho podpisu. Vyčistiť košele a zimný kabát stihnete zároveň s nákupom potravín a vybavením nového paušálu u operátora. 

V aktuálnych podmienkach sa niektoré predajne dočasne zmenili na výdajne. Napríklad ZARA Slovensko, DATART, NAY. A tak stačí jednotlivé veci objednať na eshope a v Avione si ich jednoducho vyzdvihnúť. Kompletný súhrn otvorených výdajní v Avione nájdete v tomto zozname
 

Keď dochádzajú nápady na varenie

Niekedy netreba byť na seba taký prísny. Nedá sa byť vo všetkom dokonalý a neustále stíhať upratanú domácnosť, mať každý deň čerstvo navarené jedlo a ešte to skĺbiť s hobby, domácim cvičením a detskými úlohami…

Zobrať si jedlo so sebou stihneme aj počas bežných nákupov. A tak si v našej Gastro pasáži pre zmenu pochutnáte na rôznorodej ponuke kuchýň z celého sveta. Vietnamské Pho, talianske cestoviny na rôzne spôsoby z I LOVE PASTA alebo čerstvo upečená PIZZA HUT. Pre vegetariánov napríklad Hummus a Couscous bar a pre milovníkov mäska zase Regal Burger. Je len na vás, či máte práve chuť na poké, čínu, sendvič, rybu, sushi alebo klasický domáci rezník.