Kreatívne záložky do knihy

Čítate obľúbenú knihu a neradi pri tom krčíte jednotlivé rohy strán? Pre všetkých knihožrútov sme si pripravili veselé inšpirácie na kreatívne záložky do kníh a ďalšie šikovné pomôcky z Panta Rhei, ktoré pri čítaní obľúbených kníh určite oceníte. Panta Rhei v Avione po rekonštrukcii opäť otvorila svoje brány. Tešiť sa môžete nielen na skvelé knihomoľské tipy, ale aj vynovenú kaviarenskú časť s výborným výberom káv z Cafe Dias. 


Záložky do kníh, ktoré si vyrobíte doma

Potrebujeme len trochu farebných papierov, nožnice a milá záložka vo forme veselých zvieratiek je na svete. Stačí štvorec farebného papiera poskladať do tvaru trojuholníka a následne z neho preskladať kasičku, ktorá obopne akýkoľvek roh strany. Ľahko si tak vyčarujete veselú zvieratkovskú záložku vo forme lienky, myšky či žabky.
 

Drevené záložky 

Ak preferujete prírodné materiály a hľadáte riešenie, aby záložka do knihy vydržala dlhšie, môžete zvoliť niektorú z drevených záložiek. V Panta Rhei nájdete hneď niekoľko tvarov a vzorov. Drevené záložky s motívom krtka sú vhodné nielen do detských knižiek. Detská obľúbená postavička má rozmery 20 x 100 mm a na záložkách možno nájsť aj krtkových kamarátov – myšku a žabku. 


Spoľahlivé magnetické záložky

Každý knihomoľ chce bez váhania nájsť stranu, kde v knihe naposledy dočítal. Túto mu bezpochyby označí magnetická záložka, ktorá vďaka dvom magnetom uchopí stranu. Magnet zaručí, že sa záložka ani pri páde nepresúva a nevypadne. Môžete si tak byť istý, že svoju obľúbenú záložku len tak nestratíte. 
 

Elegantné kožené záložky 

Ak ste fanúšikom prírodných materiálov a ručnej práce, potom jednoznačne odporúčame kožené záložky. Ponúkajú elegantný vzhľad a minimalistické vyhotovenie. V Panta Rhei sú dostupné vo viacerých variantoch farebnosti kože aj ručne razených motívov.

Technickí pomocníci ako záložky
Ak radi cestujete, prípadne čítate po večeroch, potom by ste určite nemali zabudnúť na správne osvetlenie pre svoj zrak. Na čítanie vám poslúžia skvelé lampičky, ktoré sú špeciálne určené na založenie do knihy. Osvetlia stranu dostatočne na to, aby sa vaše oči namáhali menej. Tomu vravíme ten správny knihomoľský pomocník. 


Nostalgia v spomienkach

Mnohí z nás používajú ako záložku do knihy niečo, čo majú aktuálne poruke. A tak sa môže stať, že po rokoch nájdu v knihe kus peknej histórie – lístok do kina na romantický film, staré bankovky, rodinný list plný lásky či obyčajný lístok z nákupu. A čo vy? Čo je váš obľúbený spôsob, ako nájsť poslednú dočítanú stranu príbehu?