Doplnky pre útulnejší domov

Počas karantény sme v ňom začali tráviť viac času. Zrazu sa z neho stalo miesto na hranie, cvičenie, varenie, učenie aj spánok. A my sme sa ocitli medzi štyrmi stenami a hľadali spôsoby, ako si ten náš domov čo najviac prispôsobiť a zútulniť. Pozrite sa s nami na vkusné inšpirácie z IKEA, Rhapisu a H&M home, ktoré spravia z vášho bývania to najpríjemnejšie miesto.


Možno sa pýtate, aké sú trendy v bývaní na rok 2021. Na to poznáme jednoznačnú odpoveď – inšpirujte sa prírodou! Aktuálne sú trendom udržateľné materiály, do bytov sa vrátili izbové rastliny a odhalené, priznané steny industriálneho štýlu. Voľnosť, minimalizmus vo veciach, svetlo a harmónia vládnu svetu moderného bývania. Pre odvážnych je tu pozitívna žltá, ktorá sa stala farbou tohto roka. 


Izbové rastliny ako dekorácia

Je dokázané, že rastliny v byte priaznivo ovplyvňujú naše zdravie. Prineste si so sebou domov prírodných čističov vzduchu. Ak nepatríte medzi skúsených pestovateľov, zvoľte rastliny nenáročné na starostlivosť. Medzi ne patria napríklad svokrine jazyky, potosovec a lopatkovce. Ak máte chuť vytvoriť z domova džungľu, tropický nádych mu zaručene vdýchne palma alebo bambus. Ďalšou obľúbenou prírodnou dekoráciou sa stali aj obrazy z machu. 

Ráno sa môže začínať aj inak. Na stole voňavá káva a vedľa nej krásna váza so živou kyticou kvetov. Tulipány, ruže, narcisy, orgován… Jar so sebou prináša farebnosť a sviežosť. Vy si tú svoju môžete priniesť z kvetinárstva Rhapis alebo z babkinej záhrady či kvitnúcej lúky. 
 

Spôsob, ako premeniť vlastné predstavy na skutočnosť

Ak vo vás drieme kreatívny duch, odporúčame navštíviť predajňu KOH-I-NOOR v Avione. Nájdete tu umelecké potreby. Stačí plátno, akrylové farby a trocha abstraktnej inšpirácie.  Vlastný obraz spraví z vášho domova doslova čarovné miesto.

Predĺžiť život veciam a materiálom stačí pomocou vlastnej vynaliezavosti. Papierové ozdoby vyčarujú na stenách zaujímavé vzory. Stačí zakúpiť výkresy a lepidlo v predajni ŠEVT v Avione a inšpirovať sa na rôznych „sprav si sám” fórach na internete.  
 

Originálne kúsky, ktoré len tak nenájdete

Prerábka starého nábytku patrí k skvelým činnostiam, ktoré zároveň prispievajú k udržateľnosti našej planéty. Nie stále musíme vymieňať staré za nové. Kúsok, ktorý dobre slúži, stačí renovovať. Dáme mu tak nový vzhľad alebo funkciu. Osvieži ho pár vkusných doplnkov, nová farba či lak a na svete je doplnok doslova ako z rozprávky z tisíc a jednej noci. Získate originálne kúsky, ktoré len tak nikde nenájdete.
 

Vôňa domova

Vraví sa, že všade dobre, no doma najlepšie. Tak ako vonia ten váš domov? Ak sa v ňom chcete cítiť naozaj sviežo a príjemne, nezabudnite ani na pravidelné vetranie. Krásnu vôňu aj atmosféru nám vyčarujú vonné sviečky a osviežovače vzduchu. Svoj domov tak dotvoríte všetkými zmyslami.