ČO SI OBLIECŤ NA SVADBU AKO HOSŤ

Letná sezóna praje svadbám. Ak ste na nejakú pozvaní ako svadobní hostia, prinášame vám pár tipov, po akých outfitoch siahnuť. Dámske šaty sú z predajne Chantall a pánske z Alain Delon.

Pravidlá dresscode už nie sú také prísne ako kedysi, ale predsa len nejaké platia. Dôležité je, aby ste sa riadili tým, čo si prajú novomanželia a v akej atmosfére a štýle sa svadba bude niesť. Ak na pozvánke nie je uvedený dresscode, nie je na škodu spýtať sa manželov na preferencie. Ak si potrpia na formálny štýl a úroveň, sluší sa ho dodržať. Ak ide o outdoorovú uvoľnenú svadbu a sám ženích príde len v košeli, motýlika môžete nechať doma aj vy.

Najdôležitejšie pravidlo pre dámy je nezatieniť nevestu. Je to predsa jej deň a pozornosť musí byť nasmerovaná výhradne na ňu. 

FARBY, KTORÉ VYNECHAŤ
Biele šaty sa na svadbu presne z tohto dôvodu nenosia. Nechcete predsa, aby si vás pomýlili s nevestou. Ak máte rada svetlé farby, môžete siahnuť po púdrovo ružovej, zlatistej alebo béžovej. 
Pri voľbe šiat by ste sa mali vyhnúť aj čiernej. Nejdete predsa na kar. Ak už po čiernej siahnete, snažte sa ju ozvláštniť a oživiť doplnkami, aby nepôsobila smútočne.
Výrazná červená sa taktiež neodporúča, aby na seba nepútala veľa pozornosti. Ak siahnete po červenej, voľte buď tlmenejší odtieň, alebo menej výrazný/odhalený strih šiat, aby nepôsobili príliš vulgárne alebo agresívne.
 
ČO  SI OBLIECŤ NA SVADBU AKO HOSŤ
ČO  SI OBLIECŤ NA SVADBU AKO HOSŤ

OSTATNÉ FARBY 

Všetky ostatné farby sú dovolené a vítané. Ak chcete novomanželov potešiť, zlaďte sa k farbe ich výzdoby alebo miesta, kde sa svadba koná. Efektne vyzerá, keď sa zladíte aj so svojím partnerom. Možností je hneď niekoľko.
 
ČO  SI OBLIECŤ NA SVADBU AKO HOSŤ

LADENIE S PARTNEROM

Najjednoduchšie ladenie je motýlik alebo kravata vo farbe dámskych šiat. Ale čo tak skúsiť sa s ladením trošku pohrať? Vzor na košeli, opasok alebo vreckovka môže tiež ladiť s farebnosťou dámskych šiat a môže to pôsobiť nie tak prvoplánovo. Prípadne sa môžete s partnerom obliecť do doplnkových farieb a pôsobiť pri sebe harmonicky. 
 
ČO  SI OBLIECŤ NA SVADBU AKO HOSŤ
ČO  SI OBLIECŤ NA SVADBU AKO HOSŤ

FORMÁLNA SVADBA

Formálna svadba vyžaduje zahalené ramená u dám a oblek a motýlika u pánov. Môžete siahnuť po elegantnom kostýme alebo zaujímavých šatách s dlhými rukávmi.
 
ČO  SI OBLIECŤ NA SVADBU AKO HOSŤ
ČO  SI OBLIECŤ NA SVADBU AKO HOSŤ

NEFORMÁLNA SVADBA

Ak sú ženích s nevestou menej formálni a aj oni sami budú mať ležérnejšie outfity, môžete si uvoľnenejší štýl dovoliť aj vy.  Kvetované šaty u dám a farebne rozdielne sako a nohavice u pánov budú príjemným osviežením atmosféry.
 
ČO  SI OBLIECŤ NA SVADBU AKO HOSŤ


Zrzkastyle