1 ŠATY NA 10 JARNÝCH SPÔSOBOV

S oteplením prichádzajú do obchodov nové kolekcie. Pastelové farby, nové strihy a kombinácie. Ako teda zostať trendy aj túto jar a zároveň nakupovať praktickejšie a ekologickejšie? Fashion blogerka Zrzkastyle inšpiruje, ako vynosiť jedny šaty až na 10 rôznych spôsobov. Všetky kúsky nájdete v ponuke predajne Lindex. Objednávať môžete online a vyzdvihnúť si veci v predajni v Avione.

 1. KOŽENKOVÉ ŠATY sú trendom už pár sezón a určite sa ešte pár sezón na výslní udržia, takže si smelo jedny zadovážte. Nemusíte sa báť, že na jeseň už v nich nebudete v kurze. V zelenej farbe, ktorá bude čoraz viac aj prevládať v prírode, privoláte jar možno ešte o kúsok skôr. Že si neviete predstaviť, ako ich kombinovať? Čo tak skúsiť nasledovné možnosti.
 2. SVETER. Tepelná vrstva je predsa len začiatkom jari ešte potrebná. Zelenú koženku pekne doplní škoricová pletenina. Ak je vám sveter príliš veľký, zúžite ho trikom s prevlečeným spodným gombíkom, ako som spravila na videu.
 3. SVETER S OPASKOM. Ak máte sveter, ktorý nemá zapínanie, môžete si ho vytvarovať použitím opaska zo šiat. Farby sa na jar vracajú do ulíc a šatníkov. Pokojne sa inšpirujte farebnosťou prírody ako napríklad v tejto verzii.  Čo vám táto kombinácia pripomína? Slnečnicu alebo zlatý dážď?
 4. PLETENÁ VESTA. Vesty sa vracajú do módy vo všetkých materiáloch a vyhotoveniach, no pletené sú najhorúcejším trendom. Navrstvite vestu na šaty a docielite ležérny a štýlový look.
 5. PREŠÍVANÁ VESTA. Takýmto netradičným stajlingom určite vykročíte z davu. K prešívanej veste sa veľmi hodia jazdecké detaily, v tomto prípade čižmy.
 6. KOŠEĽA POD ŠATY. Vrstvenie dvoch košeľových golierov je veľmi nápadité a zaujímavé. Spodnú košeľu zapnite až po golier, vyhrňte rukávy a šaty si rozopnite až po pupok, aby spodná vrstva dostatočne vynikla.
 7. SUKŇA NA ŠATY. Šaty sa dajú použiť aj ako top, keď na ne navrstvíte vhodnú sukňu. Pozor však na objem. Treba rátať, že takto si opticky pár kíl pridáte.
 8. NAOPAK. A čo tak vyčarovať z košeľových šiat rolák? Ide to. Otočte ich zadnou časťou dopredu. Vzadu pozapínajte gombičky a spodok šiat podhnite a zakasajte. Poistite ich 
  aj opaskom, ktorý ešte navyše vytvaruje opticky užší pás. Efektne budete pôsobiť aj spredu, aj zozadu.
 9. PLÁŠŤ. Zo šiat si pokojne môžete vytvoriť aj plášť, ak ich necháte celé rozopnuté a pod ne si oblečiete nohavice a tričko. Nemusíte sa báť ani dvoch rôznych odtieňov rovnakej farby a dokonca ani stretnutia dvoch koženkových prvkov. Opasok previažte presne vo výške, kde sa končí pás nohavíc, pre zjednotenie predelu a vytvarovanie siluety.
 10. TEPLÁKY. Ak ste si predsa len najviac zvykli na tepláky, nemusíte sa ich vzdať ani na jar. Aj tepláky sa dajú efektne doplniť košeľovými šatami na štýl plášťa. Vzadu si ich len zviažte opaskom, aby ste siluetu zúžili a dali protiváhu širšiemu a ležérnejšiemu teplákovému spodku.

Krásnu rozkvitnutú, optimistickú jar plnú nových nádejí, podnetov a kombinácií vám prajem
Zrzkastyle

 

Výberom kvalitných a nadčasových kúskov oblečenia vyjadrujeme pozitívny prístup k trvalo udržateľnejšiemu nakupovaniu. Inšpirujte sa u fashion bloggerky Zrzkastyle ako kombinovať outfity, ktoré vás neomrzia.