Všetko pre domácu oslavu

Kto z nás by nemal rád prekvapenia? Oslava narodenín, menín či výročia nemusí byť ani prehnane drahá. No nezaobíde sa bez kvalitného pohostenia či milých ozdôb. Ukážeme si preto, ako potešiť malých či veľkých oslávencov. Pozrite sa spolu s nami na inšpirácie pre domácu oslavu, ktoré sme našli v našich Avion predajniach ŠEVT, Tescoma a Tchibo


Miesto a čas si zabezpečte v predstihu

Ak už ste sa rozhodli zorganizovať oslavu doma alebo na záhrade, premyslite si ju v dostatočnom predstihu, aby ste stihli pozvať všetkých včas a pozvaní už nemali medzičasom iné plány. Ak usporadúvate oslavu, ktorá je tajná, nezabudnite všetkých upozorniť, aby toto tajomstvo dopredu neprezradili. V prípade, že ste sa rozhodli usporiadať oslavu v exteriéri, napríklad na záhrade alebo v parku, treba si pripraviť aj alternatívu, ktorú máte v zálohe v prípade nepriaznivého počasia. 

 

Nezabudnite na pozvánky

V internetovej dobe niekedy stačí vytvoriť milý facebookový event a pozvánky sú na svete. No pri usporadúvaní formálnejšej oslavy alebo oslavy pre kamarátov zo školy nezabudnite na pozvánku, v ktorej bude napísané miesto a čas konania. V ideálnom prípade aj kontakt na zodpovednú osobu, aby rodičia malých detí mohli dať vedieť, či sa dostavia, a deti vedeli následne vyzdvihnúť. 

 

Občerstvenie pre každého

V súčasnosti nielen že každému chutí niečo iné, ale pridáva sa aj riziko rôznych potravinových alergií a obmedzení. Preto sú ideálne švédske stoly, z ktorých si každý vyberá, čo mu chutí a môže jesť. Nezabudnite na ovocie, zeleninu, ktoré ľahko naaranžujete a skombinujete s jogurtovým dresingom či cesnakovým dipom. Medzi obľúbené ovocie na oslave patria banány, hrozno, jablko. Zo zeleniny najmä mrkva, rajčina, uhorky, ktoré aj po rozkrojení vydržia dlné hodiny. Pochutiny ako tyčinky, čipsy či chrumky vyplnia prestávky počas dopĺňania jedla. No a, samozrejme, nezabudnite na sladké či slané koláčiky a nápoje. 

 

Ozdoby, ktoré vyniknú

Predajňa ŠEVT ponúka široký výber ozdôb pre malých aj veľkých oslávencov. Dieťaťu už teraz ľahko zladíte oslavu do motívu Labkovej patroly či malej princeznej. Dospelému zase veľkými číslicami pripomeniete jeho okrúhliny. Konfety, balóny alebo farebné či vyhrávajúce sviečky sú milým doplnkom, ktorý dotvorí atmosféru. Ak si nakúpite krepový papier, ľahko si vyrobíte aj vlastné ozdoby.
  
Keď zábava graduje
Programom a dobrou hudbou oživíte každú oslavu. V prípade malých ratolestí môžete vymyslieť hravé úlohy s odmenami. Deti môžu vyrábať lietadlo, kresliť či lepiť nálepky. V prípade väčšej oslavy môžete vymyslieť balónové úlohy s praskaním balónov, slepú babu alebo maľovanie na tvár. Dospelých zase zabaví napríklad stoličkový tanec alebo šarády. Svoj playlist môžete nechať otvorený a každý si doň nahrá pesničku, ktorú by rád v ten večer počul. 

Želáme krásnu zábavu!