Láska ide cez žalúdok

Tento rok nás čaká trochu iný Valentín… Jeho hlavným heslom je improvizácia. V sťažených podmienkach nakupovania darčekov a zavretých reštaurácií sme sa rozhodli priniesť niekoľko tipov. Vychutnajte si tak romantiku vo dvojici tam, kde prebýva vaše srdce. 

V prieskume, ktorý sme realizovali na facebooku Avionu, sme sa dozvedeli, že až 80 % z vás sa chystá osláviť sviatok všetkých zaľúbených oslavou v domácom prostredí. Zvyšok si sviatok presúva na neskôr alebo sa Valentín oslavovať nechystá. 

Medzi najčastejšími spôsobmi, ako ho plánujete využiť, vedie objednať si večeru až domov. Ďalej plánujete spoločný výlet v rámci okresu, bublinky vo vani či pečenie obľúbených pochúťok svojej polovičky. 
 

Láskavé chute pre špeciálny deň

Ako si teda spraviť deň doma aspoň o niečo viac jedinečný? Pohlaďte sa jedlom, ktoré sa pomazná s chuťovými pohárikmi. Doprajte si na chvíľu oddych od diéty a deň, keď nesledujete kalórie. Odmenou bude nebíčko v ústach a blažený úsmev na perách partnera. 

Nebude vás to stáť veľa námahy. Chutné menu z našej Gastro pasáže si môžete v Avione vyzdvihnúť po ceste na nákup alebo využiť niektorú zo služieb donášky jedla až domov – napríklad WOLT, Bolt Food či Bistro.sk. 
 

Taliansko, Japonsko alebo Vietnam? 

Zacestovať si teraz môžete aspoň vo svetových kuchyniach. Preferujete japonskú, vietnamskú, taliansku či skôr tradičnú, slovenskú? Typickými chuťovkami Ázie je práve sushi. V minulosti ryžovú hmotu používali rybári ako konzervant. No dnes je to skôr pochúťka, na ktorú mnohí nedajú dopustiť. V Gastro pasáži Avion si môžete so sebou zabaliť chutné sushi sety od Sushi Time

Vietnamská kuchyňa je typická svojimi piatimi elementmi – kombinuje kyslé, sladké, horké, korenisté a slané chute. Obľúbenou prísadou sú tenké ryžové rezance Bún. V Phočkárni to ide kuchárom vo wokoch ako po masle a vaša pochúťka je do pár minút pripravená ako takeaway. 
 

Hamburger bez mäsa?

Obľúbený Regal Burger prišiel s novinkou – bezmäsitý burger s názvom No Meat Burger. Obsahuje namiesto mäska Regal Vegan placku, grilované šampiňóny, šalát, kyslú uhorku, čedar a hríbovú majonézu. Tomu vravíme pochúťka!

Ďalšou bezmäsitou alternatívou sú kombinácie cíceru z Hummus a Couscous Baru. Domáci hummus, tradičný couscous alebo neskutočná laffa vo vegánskych vegetariánskych verziách, kde sa jedlo stáva potešením. 

Tento Valentín sa môžete tešiť aj na valentínsku ponuku od našich prevádzok: 
    1. Februárové menu lásky v Burger Kingu zložené z Whoper burgera, Crispy Pocket, hranolčekov, zmrzlinky a dvoch nápojov za 15,90 €.
    2. Valentínske čokoládové trio v Starbucks s príchuťami marshmallows, premium čokoládka alebo biela čokoláda. 
    3. Valentínske prekvapenie pre polovičku z YOGI's café v podobe makovej torty alebo cheesecake na objednávku na telefónnom čísle 0914 279 552.
    4. Ako vyzerá kombinácia šiestich dokonalých zákuskov a ešte aj bez lepku? Stačí ich objednať z Natacha Pacal na ich webe a vyzdvihnúť v Avione. 
 

Darček za milý úsmev

Až 60 % z tých, ktorí odpovedali v našej facebookovej ankete, obdaruje na Valentína svojho partnera. Na darček minieme v priemere 10 – 20 €. Niektorí ho obdarujú sladkosťou či malou pozornosťou v podobe voňavky, plyšáka, drobného šperku alebo kvetov. Objednať aktuálne kyticu z kvetinárstva Rhapis môžete na telefónnom čísle +421 905 453 905. Následne si ju v Avione vyzdvihnete. 

A čo tie menej tradičné darčeky? Medzi odpoveďami vynikla napríklad sladká čili omáčka. Tomu vravíme poriadne horúca láska!