Lepší každodenný život

Trvalo udržateľný a zdravý život začína malými krokmi. Pozrite sa na projekty, ktorými sa snažíme minimalizovať nepotrebný odpad alebo prispieť k ekologickejším alternatívam dopravy pre našich zákazníkov.
 
Greenway nabíjacia stanica
Majitelia elektromobilov si môžu svoje zariadenia dobiť už do 30 minút na viacerých rýchlonabíjacích staniciach v Avion Shopping Park, prípadne môžu využiť aj miesta pre pomalé nabíjanie, ktoré sú úplne ZADARMO.

K dispozícii je vyhradených 6 parkovacích miest pre nabíjanie elektrických vozidiel. Viac informácií sa dozviete TU.
Bike sharing
Pre cyklistov sú v Avion Shopping Park vyhradené aj špeciálne cyklostojany Slovnaft BAJK.

Aktuálne sú nainštalované dve stanice s 24 stojanmi s bicyklami, ktoré sú k dispozícii počas celého roka.
Kolobežky
Avion drží miesto aj kolobežkám
 
Podporu alternatívnej dopravy rozširujeme o špeciálne vyhradené miesta pre kolobežky. Nájdete ich pri vchode č. 4 (McDonald's). Priestor je monitorovaný kamerami a okrem iného je možnosť uzamknutia i dobíjania kolobežky. 
 
 
Knihy
Máte doma knihu, ktorú už nepotrebujete?

Iniciatíva zdieľaj knihu pomáha čitateľom vymieňať si knižné príbehy medzi sebou. Stačí priniesť knihu, ktorú už nepotrebujete a môžete si odniesť tú, ktorá vás zaujala. Viac inšpirácie nájdete v Gastro pasáži pri kaviarni ART Café a nad prevádzkou Hummus & Couscous. 
Elektro kontainer
Recyklujte s nami.

Vybili sa vám batérie alebo skrátka neviete čo s nepotrebnou elektronikou? Využite naše zberné nádoby na batérie, mobilné telefóny, úsporné žiarivky a drobnú elektroniku, ktoré sa nachádzajú vo vchodoch podzemných garáží a prispejte k recyklácii.